U heeft een algemene of specifieke vraag over sportvissen, reizen, materialen, boten, ervaringen van anderen enz.enz.? U wilt iets meedelen dat volgens u ook andere sportvrienden moeten weten? U heeft iets te koop of zoekt juist iets speciaals? Klik dan hier voor plaatsing van een nieuw bericht, evt. met foto.

Specifiek zoeken? Klik op een van onderstaande rubrieken

Petitie trailerhelling aan de IJssel in Wijhe door Gerwin Noltes, 26 reacties
Onbeperkt vissen voor o.a. Duitsers? door Jaap, 114 reacties
Leve de Vispas en weg met de Poespas door De blije karper, 15 reacties
Sportvisserij Zuid West Nederland door Jan Junge, 59 reacties
Warnet visserij Europoort door Peter, 72 reacties
Plaats een nieuw bericht

Algemeen
Bericht aan de kunstaasfabrikanten: "Het is mij bekend dat de kunstaasindustrie langzaam uit zijn krachten begint te groeien. Dit is deels te danken aan de populairiteit van het roofvissen en natuurlijk aan het verbod om met levend aas te hengelen. Maar er is ook weerstand tegen het vissen in het algemeen. Dat komt niet in de laatste plaats door de afbeeldingen in catalogi en op site's van het Internet. Met name het kunstaas en de vaak grote dreggen die afgebeeld worden. Deze doen de hengelsport geen goed. Sommige grote pluggen worden zelfs met drie grote dreggen afgebeeld. Je moet er toch niet aan denken dat een snoek wordt verspeeld met een grote plug met drie dreggen in zijn bek. Heel vaak zie ik vissende kinderen die ondeskundig zijn en door lijnbreuk zo'n jetser van een plug verspelen. Met pijn in mijn hart moet ik er dan aan denken dat een snoek met zon stuk hout of plastic in zijn bek blijft rondzwemmen. De dreg zou eigenlijk uit de tas van een kunstaasvisser verbannen moeten worden. Ik zou de kunstaasfabrikanten willen vragen om meer kunstaas met een enkele haak te maken. Zelf heb ik op mijn kunstaas al de dreggen vervangen voor enkele haken en met succes. De pluggen vangen net zo goed. Ook kunnen kunstaasfabrikanten hun catogi aanpassen door de pluggen, lepels, jerkbaits en spinners zonder dreg af te beelden. De dreggen, enkele haken en fleuren kunnen dan op een aparte pagina afgebeeld worden. Zogezegd de tijden veranderen en het kan geen kwaad om met je tijd mee te gaan. Hoewel ik laatst een karperfilm zag waarin twee mensen op karper zaten te vissen en onderwijl op een monitor zaten te kijken. Onder water op de voerstek stond een camera die beelden van de stek opnam. je zag de karpers aan komen zwemmen en het aas aan de hengel opnemen en inslikken. Waarna de karper gevangen werd. Op de stek dreef een markeerboei en regelmatig gingen de karpervissers met een boot en buitenboordmotor naar de stek om daar te voeren en hun aas in het water te laten zakken. Op de kant stond een bungalowtent met een volledige kampeeruitrusting. En een enorme fourwheeldrive Amerikaanse auto waar al die visspullen mee vervoerd werden. Je begrijpt dat dat het voor mij de deur dicht deed. Ik ben vrij progressief maar dan hoeft het vissen echt niet meer.
Argus
Nederland
28/09/2011

Algemeen
25 pk suzuki df25el bouwjaar 2007,langstaart,elektrisch startend,met knuppelbediening,benzinetank en semitraxibatterij 105 amp,
eerste ingebruikname 11/07/2009,+- 80 draaiuren
faktuur van aankoop en onderhoud aanwezig
Vraagprijs 2750 euro of een goed bod
Cindy.floren@telenet.be
vs
hhogstraten
28/09/2011

Algemeen
Hallo,

Ik bied de onderstaande prachtige vliegvisboeken te koop aan. Ze zijn zo goed als nieuw, eigenlijk niet te onderscheiden van nieuw.

Bonefishing! - Randall Kaufmann - 30 euro
Fly Fishing for Permit - Jack Samson - 15 euro
Fly-Fishing for Bonefish - Chico Fernandez - 15
The Bahamas - Fly-Fishying Guide - Stephen Vletas & Kim Vletas 15 euro

Samen in 1 koop voor 70 euro.

Prijzen excl verzendkosten. Ophalen mag ook.

Ik lees dit forum niet vaak, dus graag een mailtje naar d.katinas@live.nl Bedankt.
Dennis Katinas
Groningen
28/09/2011
Algemeen
Ik wil graag mijn VB-A halen in Friesland. Wie weet adres,naam,info waar ik mijn zo gewenste aanvullende gedeelte kan proberen te halen... VB 1 heb ik 10 jaar geleden met cursus van 10 avonden gehaald, het kan tegenwoordig ook online, wie heeft enige info? Bedankt!
rana 17
fryslan
28/09/2011
Algemeen
hallo,
wij zijn van plan om meet een bootje te gaan nachtvissen in de biesbosch, vertrekkende vanuit de haven van drimmelen.
nu is onze vraag, wat leuke visstekken zijn ??
vooral voor de witvis, met vast en werp hengeltje, en eventueel hengeltje uitgooien voor een roofvisje..
onze gedachte om te gaan vissen, ergens in de aakvlaai? of vanuit drimmelen naar links, en het eerste gat rechts in te slaan,,???
iemand hier ervaring mee, wij nog niet namelijk..
we willen dit snachts gaan doen,.
ik hoop reaktie,,!
alvast bedankt voor de moeite!!

mvg Benny
benny
prinsenbeek
28/09/2011

Algemeen
Te koop setje Mann's pluggen.
2 keer Loudmouth
3 keer Loudmouth 2
2 keer Loudmouth Follow Me

De pluggen worden als set verkocht tegen elk aannemelijk bod.

MVG Ronald
rrhschaap@gmail.com
Ronald
Meppel
28/09/2011
Algemeen
te koop st croix avid cw 3/8-1 1/4 oz lengte 2.60 2 delig reel uitvoering bij interesse of vragen
les_starbreaker@hotmail.com
mob 0653779016
les
zwijndrecht
27/09/2011
Algemeen
Ik ga begin oktober voor een weekje richting de Algarve Portugal.
Kan iemand mij vertellen of het mogelijk is om met kunstaas zeebaars te vangen vanaf de kust. Of heeft iemand tips voor een goede visgids met boot.
martijn

27/09/2011
Algemeen
is er eerdaags een snoekbaarswedstrijd op het lauwersmeer. als je op een plekje een snoekbaarsje vangt komen van alle kanten van die lund boten 5 meter naast je liggen knap hoor heren lund .masters zijn dit toch .nou zo kan iedereen een wedstrijd winnen als je weken vooraf ander zijn plekjes afstroopt heel knap hoor
jan

27/09/2011
Algemeen
hallo

ik ben aan het leren voor het klein vaarbewijs 1
nu is mijn vraag
wat zijn de belangrijkste aandachtpunten die je goed moet leren voor het examen?

ik heb alleen het boek van vaarwijzer

hoe gaat een examen in zn werk?
zijn het vragen via een computer die je op een kastje moet invullen zoals bij de teorie van een auto?

of moet je ze schriftelijk invullen?
vat voor soort vragen kun je verwachten

open vragen?
a.b.c.d vragen
of moet je zelf ook berekeningen maken?

ik hoor het graag mvg
klein vaarbewijs
lb
27/09/2011
Algemeen
Hallo,
ik ben op zoek naar een middelste deel van een Ultimate Citation Long Cast Beach 4.50m wg 250 gr.
Wie heeft zo'n deel over of weet waar ik zo'n deel kan krijgen. Als iemand weet waar de inventaris van ultimate na het faillisement heen is gegaaan zou ik dat graag ook willen weten.

Dennis
Dennis
Noord Holland
27/09/2011

Algemeen
Te koop uniek setje Rapala Super Shad Raps pluggen. Ze worden geleverd in de getoonde kunstaasdoos. Alle pluggen zijn voorzien van Gamakatsu treble 13B dreggen.

Tegen elk aannemelijk bod.

Ronald uit Meppel
rrhschaap@gmail.com
Ronald
Meppel
27/09/2011

Algemeen
Hoi Visers.

ik heb deze week een lowrance X-4 pro Fishfinder gekocht maar hier zit een engelse handleiding bij.
kan iemand mij via een link of op een andere manier aan een nederlands talige handleiding helpen.

MVG Michel

Twan999@gmail.com
Michel
Nijverdal
27/09/2011

Algemeen
Voor de klassieke spinvisser.
Saphir spinnerbladen in de maten 28mm-36mm-45mm in goud en zilver kleur.
0.40 cent per stuk.
fish30ing@hotmail.com
Marco

27/09/2011
Algemeen
Aanstaande vrijdag vertek ik voor een week familievakantie naar de spaanse zuid kust bij Malaga. Maar er gaat natuurlijk wel een hengel mee! Wie helpt me aan het artikel uit de beet van mei 2011 over het popperen op bluefish langs de spaanse costa's??

Als iemand me het als pdf of zo kan mailen zou ik er heel erg blij zijn!!

Andere tips voor kunstaasvissen vanaf het strand en havenhoofden aan de spaanse kust zijn natuurlijk ook welkom.

Alvast bedankt, Mark

karpertje@hotmail.com

Mark
Rotterdam
27/09/2011
Algemeen
Beste medevissers.
Mijn boekje is door een onhandigheidje in het water gevallen.
Ik verwacht aankomst bij de Haringvlietsluizen binnenkort.
Hoe kom ik nu aan een nieuw boekje ?
Kan ik dat ergens bestellen ?
Wadend visser
Grensmaas
27/09/2011
Algemeen
Te koop gevraagd: Godfather Extrem Touch and Light 180 lang (14-28). Mail naar: t.vliet1@chello.nl
Groet,
Theo
Theo van Vliet
Berg en Dal
26/09/2011
Algemeen
Ben in het bezit van een eigen boot zoek een vaste vismaat voor zaterdags gul en zeebaars er wordt vertrokken van uit essen mail me rechtstreeks a_breugelmans@skynet.be
erwin
essen
26/09/2011

Algemeen
Wie o wie heeft er een liggen. Voor left side!
Stuur me een mailtje als je me kan helpen!
Bouwer18@hotmail.com
Jeroen
NDB
26/09/2011
Algemeen
Lekker weertje, dus vissen.
Op laag water zie ik iets opmerkelijks.
Een grote snoek, met een kleinere in de bek.
Net achter de nek gepakt.
Die `siamese tweeling` zwemt daar rond dus.
Ik had dat al eens eerder gezien, het blijft bizar.

Het ongelofelijke gebeurt:
De kleinste pakt mijn aasvis.
Geen hanger helaas...
Ik heb als snoekvisser in meer dan 40 jaar al veel meegemaakt, maar dit slaat alles...

Visser
Zonhoven
26/09/2011