Kunstaas en dreggen
Bericht aan de kunstaasfabrikanten: "Het is mij bekend dat de kunstaasindustrie langzaam uit zijn krachten begint te groeien. Dit is deels te danken aan de populairiteit van het roofvissen en natuurlijk aan het verbod om met levend aas te hengelen. Maar er is ook weerstand tegen het vissen in het algemeen. Dat komt niet in de laatste plaats door de afbeeldingen in catalogi en op site's van het Internet. Met name het kunstaas en de vaak grote dreggen die afgebeeld worden. Deze doen de hengelsport geen goed. Sommige grote pluggen worden zelfs met drie grote dreggen afgebeeld. Je moet er toch niet aan denken dat een snoek wordt verspeeld met een grote plug met drie dreggen in zijn bek. Heel vaak zie ik vissende kinderen die ondeskundig zijn en door lijnbreuk zo'n jetser van een plug verspelen. Met pijn in mijn hart moet ik er dan aan denken dat een snoek met zon stuk hout of plastic in zijn bek blijft rondzwemmen. De dreg zou eigenlijk uit de tas van een kunstaasvisser verbannen moeten worden. Ik zou de kunstaasfabrikanten willen vragen om meer kunstaas met een enkele haak te maken. Zelf heb ik op mijn kunstaas al de dreggen vervangen voor enkele haken en met succes. De pluggen vangen net zo goed. Ook kunnen kunstaasfabrikanten hun catogi aanpassen door de pluggen, lepels, jerkbaits en spinners zonder dreg af te beelden. De dreggen, enkele haken en fleuren kunnen dan op een aparte pagina afgebeeld worden. Zogezegd de tijden veranderen en het kan geen kwaad om met je tijd mee te gaan. Hoewel ik laatst een karperfilm zag waarin twee mensen op karper zaten te vissen en onderwijl op een monitor zaten te kijken. Onder water op de voerstek stond een camera die beelden van de stek opnam. je zag de karpers aan komen zwemmen en het aas aan de hengel opnemen en inslikken. Waarna de karper gevangen werd. Op de stek dreef een markeerboei en regelmatig gingen de karpervissers met een boot en buitenboordmotor naar de stek om daar te voeren en hun aas in het water te laten zakken. Op de kant stond een bungalowtent met een volledige kampeeruitrusting. En een enorme fourwheeldrive Amerikaanse auto waar al die visspullen mee vervoerd werden. Je begrijpt dat dat het voor mij de deur dicht deed. Ik ben vrij progressief maar dan hoeft het vissen echt niet meer.
Precies zoals je zelf schrijft
Zogezegd de tijden veranderen en het kan geen kwaad om met je tijd mee te gaan.
Grt Frans
Haarlem.
Hallo,
Je hebt helemaal gelijk. Ik vind kunstaas zelfs slecht voor het imago van de sportvisserij. De meerderheid van de Nederlandse samenleving is vast en zeker ook een tegenstander van kunstaas. Wellicht tijd voor een kunstaasverbod? Zou geheel in de lijn van het beleid van Sportvisserij Nederland passen. Of spelen er in dit geval toch hele andere belangen? U weet wel: euro's.
Mvg,
Marcel
Beste Argus.
Daar zit wat in...
Levend aas is zo slecht niet dus.
gewoon geen weerhaken meer op de dreggen probleem opgelost!
Nog meer regels en verboden invoeren? De hengelsport maakt zich door de eigen beoefenaars kapot!
Beste Argus, schei toch uit. Het wordt er alleen maar slechter door.
Beste Argus, Ik had als beginnend snoeker ook niet veel kijk op hoe ik op een verantwoordelijke manier op snoek zou moeten vissen, dus besloot ik lid te worden van een vereniging. De Snoekstudiegroep Nederland Belgie. Daar leerde ik hoe ik om moest gaan met snoek en aassoorten. Ja ook kunstaas. En Argus, ik heb er bergen van. Soms haal ik van een plug een dregje weg, of zet ik een kleinere er op. Ik zal ook altijd mensen met raad en daad bij staan, en neem ik jongeren of onervaren mensen mee, en leg ze dingen uit. Het gaat dus om hoe je anderen leert ergens mee om te gaan. Ik denk dat er juist goed aandacht gegeven wordt aan beginnend vissers. Zoals laatst in de Telegraaf waar in de sportvisserij in een bijzonder positief dag werd gezet. Ik juig dat toe. Als ik kijk hoe het een jaar of 30 geleden toe ging in vergelijking met nu, toen werd de snoek nog als een kwaadaardig dier gezien die uit de sloot moest. Liefst dood. Nu gaan we allemaal zeer voorzichtig om met deze prachtigere rover. Het gaat juist de goede kant uit. Dat beseft het beroep en de sportvisser en anderen die wat verder van de waterkant af staan. Het gaat goed met het water, en ik kan je zeggen dat ik mijn uiterste best zal doen om verantwoord met kunstaas om te gaan. Laat mensen lid van een club worden, of als anderen gevorderden ze zaken uitleggen, dan leren ze om gaan met kunstaas en vis. Vis met een relatief dunne lijn en geef een vis een kans zoals vroeger werd gezegd, want dat was sportief. Ik geen vissen geen enkele kans. Vis zo zwaar mogelijk om zo min mogelijk te verspelen. Dat is mijn tip. En zet ze terug.
Groeten Pim Busker
ik zou zeggen ga op breiles en verkoop je hengels
Het is natuurlijk flauwe kul om dreggen te vervangen voor enkele haken. Alsof enkele haken zo veel beter zijn daar zitten ook hele slechte tussen.
Ik heb totaal geen moeite met dreggen. Al eens bemerkt dat vaak van een dreg er maar een tot maximaal twee haken gehaakt zitten. Zorg je voor een passende maat dreg en dichtgeknepen weerhaken dan is er al helemaal weinig aan de hand. Ik heb het idee dat Argus niet een heel ervaren visser is.
Veel belangrijker is dat ook de jeugd al vroeg geleerd wordt hoe om te gaan met de vissen en dat deugdelijk materiaal zeer belangrijk is. Een goed tang en kniptang zijn heel belangrijk. Het vissen met iets zwaarder materiaal, hengel en reel/molen zorgt ervoor dat je de vis korter kan drillen, ook belangrijk en zeker in de zomer en herfst.
Ik ben het er wel mee eens dat er soms erg slechte foto's circuleren van onze hobby die echt niet positief zijn. Laatst zag ik in het blad "Beet" van sept twee snoeken, een zogenaamde double strike die beide gewoon voor de foto hingen en niet eens ondersteund werden, ze hingen gewoon aan het kunstaas. Afschuwelijke foto en onbegrijpelijk dat dit in een visblad komt.
dreggen verbieden je mag ook niet met een stukje vis en een dreg er aan mag ook niet gewoon levend aas en weg met die dreggen
patrick schei uit dalijk kregen we een verbod op breinaalden he he he
Op veel kunstaas zitten verkeerde dreggen,te groot en te dik van draad.Gewoon vervangen door bijv.Gamakatsu,Owner of Kamasan dreggen.
Nee ik heb het niet over het verbieden van dreggen maar enig moreel plichtsbesef kan geen kwaad. Waar ik meer op doel is de berichtgeving rond het kunstaas. En het feit dat het snoeken met levendaas niet onsportiever behoeft te zijn dan vissen met kunstaas. Beter is het door mij als hengelsport liefhebber op deze ontwikkeling te worden gewezen als straks door de dierenbescherming. Of ik slapende honde wakker maak waag ik te betwijfelen. De honden zijn al wakker. Wat ik alleen vraag is of de kunstaasfabrikanten. Nu al rekening willen houden met het fenomeen, dreg. En of ze hun kunstaas anders willen presenteren en misschien van een enkele haak willen voorzien.
gefeliciteerd, weer wat om over te zeuren.
joh ga lekker vissne en geniet ervan. zonder al dat moraalridder gedoe.
Beste allemaal,
Weidelijk vissen is OK. Ik heb vroeger altijd met levend aas gevist: stek kiezen en het visje deed het werk. Wachten tot er een snoek beet en de haak soms tot in zijn of haar "stront" uitgang wegslikte. Nu vis ik met kunstaas en dreg. Als ik het kunst aas in het water gooi ligt dit er volgend jaar nog. M.a.w. de visser moet zelf iets doen met zijn of haar kunstaas. Prachtige visserij. Ieder moet voor zichzelf uitmaken of de weerhaakjes wel of niet platgeknepen worden. Laat ons energie steken in hoe we bijvoorbeeld nog beter/sneller kunnen onthaken (nieuwe technieken, hulpmiddelen etc.). Discussies over dreggen en kunstaas onder de sportvissers is spekkie voor het bekkie van tegenstanders van het sportvissen in het algemeen. Laten we daarmee ophouden.
MVG
Ron
Het merendeel van al het kunstaas met dreggen komt uit Amerika, en daar peinzen ze er niet over om daar aan gehoor te geven. Niemand ligt er daar wakker van.
Daar mag alles. Levenaasvissen, jagen,en vissen met kunstaas met dreggen. De afzet markt is wereldwijd fenomenaal. Je bent een dolende in de woenstijn.
Argus, al hoe goed bedoeld, maar door dit soort berichten zal het aantal wetjes alleen maar toenemen en wordt de verdeeldheid onder de hengelaars alsmaar groter.
Marcel, niet tever uit de bocht schieten, joh.
Na tweede reactie van Argus blijkt dat het helemaal nergens over gaat.
Alsjeblieft gewoon de commentaren nu stoppen echt het gaat helemaal nergens over.
Topic closed.
Ik heb mijn Jerkbait's met enkele haken gemodificeerd en ze vangen nog beter als met dreggen. Omdat ze beter inhaken.
Beste Argus, AKA Sensor,
Leuk topic, enkele haken kunnen goed werken, maar soms zijn dreggen gewoon beter. Door "evolutie" is dat wel bewezen zou ik zo denken.
Wel bijzonder dat je al min 30 jaar anderen van jouw WAARHEID probeert te overtuigen, zonde van je energie.
Ik hoop dat we nog lang van het water en de visserij kunnen genieten, of dat dan enkeltandig of drietandig is maakt toch niet zoveel uit
Dank je wel voor je reactie. Ik geloof dat mijn vismaat er blij mee zal zijn.
tjongejonge, lijkt of bepaalde visser op hun teentjes zijn getrapt zeg.
Ergens heeft hij wel gelijk, kunstaas met 3 dreggen is echt onzin.
Het beste zou zijn als op dregen de weerhaken plat zijn, haakt ook beter en is makkelijker los te halen.
Maar... op vele plekken in de wereld vist men om de vis mee te nemen, dus elke vis moet gehaakt worden, hoe dan ook blijkbaar.
Dus dreggen zullen altijd blijven.
Goede voorlichting over 't gebruik en onthaken is dus cruciaal!
En anders maar vliegvissen?
Beste Sensor,
Altijd genoten (en nog) van je creatieve knutselartikelen, mooie fotografie, pentekeningen etc in de landelijke hengelsportpers!
Mijn "gereedschap" bedoelde het niet zo kwaad
Streamers zijn wel het meest weidelijke kunstaas, zeker als je de AdSwier haken zonder weerhaak gebruikt
Argus maakt de mensen bewust van waar zij mee bezig zijn.
ewa neavou ik vis al jaren met dreg en aantal snoek is niet verminderd en je mot niet zo zeiken als er 1 snoek dood gaat is dat je eigen probleem en je maakt het r dan alleen voor je zelf lastiger op dus
don't worry
Heb al mijn dreggen vervangen door enkele haak. De vis wordt minder gekwetst, makkelijker
te onthaken zodanig dat de vis veel vlugger te water kan gelaten worden. Ik verspeel niet
meer vis dan met dreggen. Als U ongevoelig bent voor beschadigen van vis doe dan
lekker voort met dreggen
Heb al mijn dreggen vervangen door enkele haak. De vis wordt minder gekwetst, makkelijker
te onthaken zodanig dat de vis veel vlugger te water kan gelaten worden. Ik verspeel niet
meer vis dan met dreggen. Als U ongevoelig bent voor beschadigen van vis doe dan
lekker voort met dreggen