maat van vis
V orige week liep ik in Perigieux (Dordogne Frankrijk) over de markt. Mijn aandacht werd getrokken door een viskraam. Prachtige vis, veel sardientje groot en klein en mooie spiering (E 12,00/kg!!). Wat verder
zag ik mooie tongen,maar in een kist ernaast lag sliptong van 15 cm !!!. Toen ik er een foto vanwilde maken gooiden ze er een plastic over. Met iemand over gesproken. De fransen halen hun schouders er over op. Die vis is tcoh door. Kan je ze maar beter opeten (ze bedoelen natuurlijk verkopen)Lag overgens geen prijskaartje bij.
Kees, Culemborg, 16/05/2011

REAGEER

Gravatar
marc
.

dat deze vis verkocht wordt is eigenlijk helemaal niet zo een slecht idee, hij is toch dood zoals je zegt en hem dan weggooien is helemaal belachelijk.
Als de kabeljouw vissers dit ook zouden doen dan zou er veel minder weggetrokken worden, toch?
Als men ALLE gevangen vis zou MOETEN bijhouden dan worden de quota sneller bereikt en is het gedaan met vissen voor dat jaar.
Nu worden de "te kleine" exemplaren (die zeer waarschijnlijk dood zijn) weggekieperd en men gaat op zoek naar grotere. Er wordt dus meer weggevangen.
Wat is dan beter? Het is maar hoe je het wil bekijken.
grtz.
marc.

  • 13 years and 11 months geleden
Gravatar
Ludo
.

Helemaal met Marc eens.
Misschien moet het nog strikter:
Waarom geen max. vangstquota in kilo's, waarbij het terugzetten van bijvangst ongeacht formaat verboden wordt.
Alles moet meetellen dus.
Zijn we gelijk verlost van het terugzetten van dode vis...

  • 13 years and 11 months geleden
Gravatar
Peter
.

Helemaal met de 2 vorige scribenten eens!

  • 13 years and 11 months geleden
Gravatar
harry
.

Andere landen, andere gebruiken.

Ben het geheel met je eens hoor, in Frankrijk ben ik er ook getuige van geweest dat men een emmer vol kleine forelletjes en kopvoorntjes met ingewanden, koppen en al in de frituur gooide....mjammie lekker, met een mooi glas witte wijn.

  • 13 years and 11 months geleden
Gravatar
jason
.

Zo is het harry, lekker opeten, daar is helemaal niets mis mee.
Ik eet 3 keer in de week snoekbaars/ baars, echt super!

  • 13 years and 11 months geleden
Gravatar
Jan Paul
.

Ondermaatse/kleine vis in nu eenmaal veel lekkerder qua smaak. En als je moet kiezen tussen dood terugzetten of de vis als heerlijke lekkernij aanbieden ter consumptie dat lijkt mij de keuze erg simpel.

  • 13 years and 11 months geleden