kieuwgreep je of nee
Beste snoekvissers

Ik vis al jaren op snoek en vorig jaar had ik er op 3 na 200 stuks dus ervaring moet ik wel hebben
Vorig jaar heb ik tijdens het jerken een flinke snoek gehaakt en toen ik deze uit het water haalde via de kieuwgreep kreeg ik een van de dreggen van de buster jerk op mijn handpalm en de dreg ging er behoorlijk diep in en ook is er een scheur ontstaan
Het is nu een litteken en ik moet er maar mee leren leven
Maar van het weekend was het weer raak een flinke snoek aan de haak en tijdens de kieuwgreep ging deze snoek me te keer dat ik nu 12 weken in het gips moet lopen
In het ziekenhuis vertelde ze mij dat die snoek mijn pezen had doorgesneden
Ik doe altijd de kieuwgreep maar ik ga dat toch maar veranderen want met een handschoen vind ik het lastig en een schepnet is ook lastig elke keer die dreggen vast maar ik heb nu een steurnet gekocht en hopen dat het nu beter gaat
Nu is mijn vraag wat doen jullie nauw als je een grote snoek hebt en je vist vanuit de boot


groeten michel pronk
michel, .(JavaScript must be enabled to view this email address), spijkenisse, 14/09/2015

REAGEER

Gravatar
Bennie
.

Bogagrip, vis klemmen en dan op je gemak kijken hoe de boel zit en de vis of via de kieuwgreep pakken, en anders ondersteunen als je hem eruit tilt.

Ik ben na een aantal ziekenhuisbezoekjes ook wel klaar met die ongelukjes. Die cradle lijkt me ook wel mooi trouwens, maar nog nooit geprobeerd.

  • 9 years and 7 months geleden
Gravatar
Vissert
.Belgie

Gewoon een rubberen landingsnet. De snoek in het net in het water laten. Goed kijken waar de haken zitten. Als je goed op past moet je normaal geen problemen krijgen hoor. Kieuwgreep is niet de veiligste manier voor jezelf maar wel voor de snoek.

  • 9 years and 7 months geleden
Gravatar
Gerard
.Scheemda

Niet te best voor je, maar vanuit de boot gaat de vis eerst in een groot rubber net, daarna onthaak ik de vis in het net en laat ik de vis weer zwemmen eventueel na het nemen van wat foto's. Kleinere snoek probeer ik zoveel mogelijk in het water te onthaken aangezien ik de vissen zelden of nooit meet.
Ik deed ook altijd eerst de kieuwgreep maar heb ook een aantal keren de dreggen in mijn mouw gehad en gebruik nu gewoon een groot net.

  • 9 years and 7 months geleden
Gravatar
Arie
.Almere

De snoek goed uitdrillen.
De grotere exemplaren scheppen en in het water onthaken, de kleintjes in het water onthaken.
Hier op TF is heel wat info verschenen over het landen van de snoek.

  • 9 years and 7 months geleden
Gravatar
Jaap
.

Ook x meegemaakt dat snoek helemaal los ging bij kieuwgreep.
Besloot toen niet los te laten met als gevolg dat het 1 groot bloedbad werd. Complete kieuwbogen afgescheurd etc..etc.. Zit ook na te denken over boga-grip.

  • 9 years and 7 months geleden
Gravatar
Robert-Paul
.

Wat een verhaal Michel! Sterkte!

De kieuwgreep is natuurlijk super, maar kijk wel altijd even hoe de haken precies zitten. Wij hebben in de boot altijd een groot en ruim net klaarliggen. Bij twijfel gebruiken we dat. De snoek blijft buitenboord in het net en wordt buitenboord in het net onthaakt. Alle haken uit de weg? Pas dan tillen we de snoek met de kieuwgreep uit het net aan boord.

Bogagrip gebruiken we echt maar een enkele keer; eigenlijk heeft het net dit gereedschap wel vervangen. Ik zeg niet dat de Boga een onding is, maar helaas kan het in verkeerde handen ook een hoop ellende geven... Een net kan natuurlijk de slijmlaag en vinnen van de snoek beschadigen, daarom kiezen we het net niet te grof, rubber gecoat en we houden de vis zo lang mogelijk met net en al in het water.

Succes en beterschap!

  • 9 years and 7 months geleden
Gravatar
Denny
.

Allereerst vervelend dat je een paar maanden in het gips moet rondlopen. Enerzijds heeft die snoek jou op zijn beurt te grazen genomen. Oog om oog, tand om tand. Ik gebruik altijd een gerubberd schepnet. Daarmee voorkom je dat de (scherpe) dreggen in het net vastzitten. Met de kieuwgreep heb ik nooit problemen gehad. Het helpt om een soort onthaakmat te gebruiken. Een natte doek over de ogen van de snoek houdt hem rustiger. En een Boga grip op een metersnoek raad ik af. Daar is het gereedschap niet geschikt voor. Zijn totale gewicht hangt volledig aan zijn lip. De Boga grip is prima voor kleinere vissen. Bovendien zie ik dat de meeste vissers geen ervaring hebben met de Boga grip en de vis er meer ellende mee aanrichten (ik viste vaak in Amerika en heb geleerd hoe er mee om te gaan, maar in Holland gebruik ik het absoluut niet). Savagear heeft hele mooie XL gerubberde en opvouwbare schepnetten die ideaal zijn voor veilig scheppen van metersnoeken. Veilig voor vis en visser! Ik gebruik dit shcepnet ieder jaar voor zalmvissen op de Oostzee. Zalmen van een meter en circa 20-25 pond, dus even groot als onze snoeken. Heel veel succes met de komende roofvisseizoen en spoedig herstel van je blessure.

  • 9 years and 7 months geleden
Gravatar
Otto
.

Wat maakt het voor jouw met een handschoen lastig dan? Deze zijn tegenwoordig vaak in verschillende maten verkrijgbaar. Prima ook de kieuwgreep mee te doen.

Uiteraard voordat je de kieuwgreep doet, moet je eerst goed kijken waar en hoe de dreggen in de bek zitten.

  • 9 years and 7 months geleden
Gravatar
kees
.Nunspeet

Groot schepnet kopen.
En dan op je gemak in het water onthaken.
Eventueel haken doorknippen.
Dan kun je daarna de kieuwgreep toepassen voor een mooie foto.

  • 9 years and 7 months geleden
Gravatar
Kees
.culemborg

Gebruik een zalmnet. De mazen zijn extreem groot, Gaat makkelijk door en uit het water.

  • 9 years and 7 months geleden
Gravatar
Jan
.friesland

Ik onthaak de snoek (vissend vanuit een boot)in het water, de snoek komt bij de boot niet meer in. Indien de haak iets verder in de bek zit gebruik ik indien nodig een bogagrip. Daar hangt hij indien een metersnoek nooit met het volle gewicht aan, maar heb dan net even meer controle over het onthaken.

In het belang v.d snoek ben ik een voorstander van snel onthaken dus niet zoals ik toch wel vaak zie van gestuntel met meetlinten/fotocamera's/schepnetten/kieuwgrepen/weegschalen etc etc.

  • 9 years and 7 months geleden
Gravatar
Jimke
.hallum

Lip gripper is een klote ding, gewoon een hookproof handschoen (lindy niet seaprip das meuk!)en een rubber mesh schepnet,opgelost!

  • 9 years and 7 months geleden
Gravatar
jurgen
.

Zo'n cradle had ik onhandig ding,ik schep de vis gewoon,en dan op de onthaakmat in de boot onthalen.nooit problemen

  • 9 years and 7 months geleden
Gravatar
Jeroen
.

Buitenboord onthaken...
Die keer dat er geslikt (geen haken aan de buitenzijde van de bek) is kun je ook veilig scheppen zonder dat de dreggen in het net hangen...

Groetjes Jeroen

  • 9 years and 7 months geleden
Gravatar
Berthil Bos
.Norg

hallo Michel,
iedere roofvisser is het wel eens gebeurd, dat hij of zij gewond raakt bij het gebruik van de kieuwgreep. Als dit gebeurt ga je nadenken en komen velen tot de conclusie dat een LANDINGSnet nog niet zo gek is. In mijn rubriek TIPS @ TRICS staan een aantal artikelen over dit onderwerp en je zal zien dat ook de snoek zelf ook grote voordelen bij een goed gebruik van het net kan hebben.
beterschap.

  • 9 years and 7 months geleden
Gravatar
Dennis
.Bergen

Ik doe alleen een kieuwgreep met het vliegvissen. Met dreggen gebruik ik een schepnet of gripper. Kieuwgreep of gripper grote of kleine snoek altijd ondersteunen en niet laten hangen. Nog een tip knijp de weerhaken plat. Misschien had je er maar 190 gevangen maar het is voor de vis die wij zo waarderen beter, je wilt m toch ook zo gaaf mogelijk terugzetten? Je kan jezelf of je kleding ook veel makkelijker onthaken.

  • 9 years and 7 months geleden
Gravatar
michel pronk
.spijkenisse

hallo mannen

Bedankt voor jullie reacties

Ik ga zeker nu zon rubberen schepnet kopen want dit gaat mij niet nogmaals gebeuren
Wat gebeurde er op die dag !
Mijn dochter van 15 die had beet op een illex gardon swimbait en moet zeggen altijd succes met die swimbait
Toen mijn dochter aan het drillen was en de snoek moe werk zwom deze dame van 96 cm langs mijn boot en lag stil en ik dacht nog van jaha nu oppassen
Ik keek waar zit die swimbait en die zat aan de zijkant van de kieuwdeksel en precies de plek waar ik hem of haar altijd optil
Toen heb ik besloten om de kieuwgreep te doen aan de andere kant en deed daar langzaam mijn hand erin en dat ging goed en tilde haar voorzichtig uit het water maar ik zag dat haar staart wat begon te trillen en ineens begon dat beest te draaien en mijn duim zat er tussen en ja hoor 2 diepe scheuren en mijn pezen waren door
De snoek viel gelukkig gewoon weer in het water want ik onthaak ze als het mogelijk is boven water
De kleine snoeken onder de 80 cm pak ik altijd boven op tussen de kop wip de haak los en de snoek mag weer zwemmen
Iedergeval heb ik een lesje gehad en ik zal ervoor moeten boeten want ik ben zzper en moet nu het even doen om 12 weken geen inkomen te hebben

groeten michel pronk

  • 9 years and 7 months geleden
Gravatar
John
.Ittervoort

Watjes.
Een echte man draait zijn hand er niet voor om.

  • 9 years and 7 months geleden
Gravatar
Hans
.wormerveer

Wel eens van n' FISH GRIPPER gehoord, te koop bij jou hengelsportzaak.
Groetjes HANS

  • 9 years and 7 months geleden