Ervaringen Vanclaes trailers?
Zijn er al ervaringsdeskundige mbt de Vanclaes trailers? Zien er zeker goed uit en ik denk dat de trailer er voor zorgt dat je de boot veilig kan vervoeren en makkelijk kan traileren.

Maar nu komt het, dat zijn allemaal de goede dingen en de voordelen. Maar ik zie zeker ook nadelen en is dat ook zo? zijn die er, ja ik denk het wel.

Loopvoorziening geheel rondom de trailer is toch helemaal niet nodig? Als je niet een beetje op de zijbalken kan staan en lopen van een standaard trailer, als je daar het fysiek kennelijk niet toe hebt, moet je sowieso niet aan traileren beginnen.

Gewicht zal zeker hoger zijn? Is het werkelijk nodig al die rolbandjes? Trailer uit proportie ten opzichte van boot. Je hebt een mooie compacte boot die mooi in een standaard garagebox past, komt die Vanclaes trailer er bij met zn breedte en je kan het vergeten? Is het allemaal op maat te maken, dus ook alternatieven mogelijk?

Prijs is twee keer zo hoog als een standaard trailer die kwalitatief ook goed is. Is het dat wel waard?

Vragen genoeg en meer dan genoeg om niet zomaar voor zo'n trailer te kiezen.

Wie heeft meer info?
Henk Jan, Woerden, 15/12/2013

REAGEER

Gravatar
Jan
.

Henk Jan, niemand verplicht jou toch om er eentje te kopen, je geeft voor jezelf al jou argumenten aan om niet zo'n trailer te kopen. Maar dat hoef ik toch niet te weten.

  • 11 years and 4 months geleden
Gravatar
Ron
.

alles heb z'n voor en nadelen!
het zal iets makkelijker zijn,maar ik vind het de meerprijs niet waard,het lukt me nu ook zonder problemen.
en zoals je aangeeft,gaat de gezondheid achteruit,moet je er niet mee beginnen(ga ik lekker met mijn vriend mee,laat hem maar wat sukkelen!)

  • 11 years and 4 months geleden
Gravatar
arie van de camp
.

Goedendag
Ik heb een vanclaes trailer en ik moet zeggen ik ben er erg tevreden over
Wat jij hier zegt klopt niet helemaal
De trailer is in verhouding niet zo veel zwaarder als de trailer die onder je eigen boot past als je de trailer naar je eigen zin hebt ingericht
waar ik mee bedoel met de nodige rollen en loopplank enz.
Wat betreft de breedte is de vanclaes volgens mij te koop vanaf 1.75 m breed dus niet breder dan elke andere trailer
De loopplank rondom is persoonlijk maar ik zou hem niet meer willen missen
Het is zo handig om zomaar over de loopplank rond te lopen met het klaarmaken van de boot voor het vissen en wat de prijs betreft moet je eens bij de mannen van vanclaes gaan praten
volgens mij niet zo veel duurder dan een andere trailer die compleet is opgebouwd
je kan altijd eens bij mij komen kijken
groeten arie

  • 11 years and 4 months geleden
Gravatar
Richard
.

Dag Henk Jan,

Er staat een uitgebreid testverslag in de nieuwste roofvis.

  • 11 years and 4 months geleden
Gravatar
wim
.

Henk Jan,
ik heb me ook geînformeerd bij deze firma en een prijsofferte laten maken, sommige zaken zie je ook anders...1)mijn huidige trailer zit onder mijn boot, dus is het niet makkelijk om in de boot te stappen 2) ik denk hoe meer rollen onder je boot hoe stabieler hij staat en gewicht is beter verdeeld. 3) een trailer in mijn afmetingen kost bij andere merken haast evenveel, maar het is en blijft een mooi kostenplaatje 4)zelf stel ik me de vraag of ik alle trailerhellingen wel kan doen zoals nu, ik dacht dat deze trailers niet kunnen kantelen, en niet elke helling is geschikt om de trailer helemaal onder water te rijden 5) extra breedte valt echt wel mee, ik heb wel geen garagebox 6) zou graag zo eerst eentje testen, maar dat is praktisch onmogelijk

met vriendelijke groet,

Wim Van de Velde

  • 11 years and 4 months geleden
Gravatar
roel
.

Ik denk dat je gelijk heb Henk Jan.
vaak staat je trailer toch al onder water krijg je nog natte voeten,of je moet een heel ligt bootje hebben die duw je er zo af. Ik hoor al weer een tegen geluid !!! maar dan worden je remmen nat en is slecht bij zout water ?. Ja dat is zo maar daar is een spoel systeem voor die op je wielen zitten.
Tenminste bij een betere trailer tegenwoordig.
Veel mensen willen het wiel steeds weer uitvinden en denken aan hoe kan ik poen verdienen. Dit is een trailer voor mensen
die willen laten zien van kijk mij nu eens mooi HE.
Ja mooi is het zeker maar zwaar overdreven en nutteloos.
Tenzij je gewoon van je geld af wil.

  • 11 years and 4 months geleden
Gravatar
arie van de camp
.

Ik heb zo een trailer en ben er zeer over te spreken
De trailer is zo breed als je hem laat bouwen en is niet breder dan de boot
De loopplank rondom de trailer is een groot gemak zeker tijdens het klaarmaken van de boot
En de achterkant waar je tijdens het traileren je boot moet invaren is een uitkomst met iets meer wind
De boot valt er vast tussen
Het prijsverschil met alle andere trailers die compleet zijn uitgerust valt wel mee en is te verwaarlozen
De trailer heeft schijfremmen en kan gewoon in het water omdat hij lagers heeft die gevuld zijn met olie
al met al een complete trailer die zeker aan alle eisen voldoet
Kom maar eens bij mij kijken hoe het er uitziet

groeten arie

  • 11 years and 4 months geleden
Gravatar
Vanclaes BV
.Alphen aan den Rijn

Beste Henk Jan,

De keuze voor de juiste trailer hangt inderdaad af van de wensen van de klant. De ene klant wil graag dat de trailer breder is dan de boot, zodat deze beschermd is bij kleine aanrijdingen, waar de ander de trailer het liefst zo small mogelijk maakt om deze nog de garage box in te krijgen.

Wij maken de trailer naar wens van de klant, dus deze kan "buiten of binnen" de boot vallen.

Het gewicht is inderdaad gemiddeld 50KG-60KG meer dan een reguliere trailer.

De hogere prijs van de Vanclaes trailer komt door de standaard uitgebreide uitrusting. Graag zou ik u dan ook uitnodigen eens bij ons langs te komen. Dan kunnen wij u onder het genot van een kopje koffie uitgebreid informeren over de mogelijkheden.

Een proefrit met een van de trailers is ook mogelijk!

Mocht u vragen hebben horen wij ze graag.
Vriendelijke groet,
Robin van Woerden
Vanclaes trailers
0172 200 100

  • 11 years and 4 months geleden
Gravatar
Ward
.Bussum

Ik heb onlangs een Vanclaes aangeschaft, juist omdat ik moeite had bij het in- en uitlieren van mijn boot. Nu kan ik zonder moeite de lierband aan het oog op de boeg aanpikken en door het zelfcentrerende systeem rolt de boot makkelijk over "al die rolletjes" de trailer op. Ook als ik al mijn spulletjes (en mensen) op de trailer wil in/uitladen, is dat platform super handig. Wat de prijs betreft, was deze trailer dezelfde prijs als een Pega, maar ik vertrouw de materialen van mijn Vanclaes meer dan de gelaste verbindingen van een conventionele trailer. Je moet er geen bootje van 500 euro op leggen, dan sta je voor paal, maar als je een beetje vis/skiboot hebt, met alles erop en eraan, denk ik dat het de moeite waard is!

  • 11 years and 4 months geleden
Gravatar
Henk Jan
.Woerden

Sorry Jan, ik heb dit topic niet speciaal voor jouw geschreven. Jammer dat je niet echt een kwalitatieve bijdrage hebt. Het had nu juist mooi geweest als je mij had kunnen overtuigen van dit soort trailers.

Roel slaat de spijker op de kop, iets wat ik nog een beetje open wilde houden om mij te laten overtuigen door objectieven mensen, want Vanclaes hoef ik het zelf natuurlijk niet te vragen.

Commercieel praatjes hoofdzakelijk, lijkt alsof het wiel nu echt is uitgevonden, maar eigenlijk is het een niet echt bijzonder aanvulling.

Maar de tijd zal het leren toch.

  • 11 years and 4 months geleden
Gravatar
Publishinghouse
.Doetinchem

In onze laatste uitgave van Dé Roofvis nr 99 heeft onze auteur Jouke Jansma de Vanclaes trailer in een 4 pagina tellend artikel onder de loep genomen en in de praktijk getest.

vr. gr.
Hans te Kloeze

  • 11 years and 4 months geleden
Gravatar
arie
.schaijk

hoi Henk-Jan

Ik ben in het bezit van een VanClaes trailer en ik moet zeggen dat hij me prima bevalt
De trailer is in verschillende breedtes te verkrijgen en word op maat gemaakt voor jou boot
dus hij past altijd perfect
Hij is niet zo heel veel zwaarder dan een reguliere trailer die compleet is ingericht
en de loopplank rondom is ideaal met het klaarmaken van de boot
Je kan overal bij zonder dat je in de boot moet stappen
Wat betreft de prijs denk ik dat hij niettt veel duurdeer is dan en ander merk en zeker niet als je bij een zndere trailer zoveel rollen en ondersteuning met een loopplank laat monteren
tevens is de trailer uitgerust met schijfremmen en olielagers waarmee je dus gewoon altijd in het water kan rijden
Kom maar eens een keer bij mij kijken

Groeten arie

  • 11 years and 4 months geleden
Gravatar
arie van de camp
.

Hoi Henk-Jan

Bel mij maar eens een keer
Ik kan je zeker verder helpen
Ik heb al een paar berichten geplaatst maar die worden op een of andere manier niet geplaatst
arie

  • 11 years and 4 months geleden
Gravatar
arie van de camp
.

Was ik vergeten
telefoonnr.
0610355764

  • 11 years and 4 months geleden
Gravatar
Luc Van Litsenborg
.Londerzeel - België

Ik wil eens een heikel punt aankaarten, en dat is de afwezigheid van een lichtbalk. Hetzelfde geldt voor de Pega Lund line trailers die ook geen lichtbalk meer hebben maar wegklapbare ledverlichting. Een beetje zoals de Amerikaanse trailers die ook geen afneembare lichtbalk hebben en waar de schroef van de motor achteraan vrij hangt. Ik heb mij recent, omdat ik een boot rechtstreeks uit de VS ga importeren, in de wetgeving verdiept. De materie is Europees geregeld en die wetgeving is duidelijk in de zin dat je er een bumper moet zijn die voor de schroef van de motor hangt. Die bumper mag de vorm aannemen van een afneembare lichtbalk die voor de schroef van de motor hangt. Versta me niet verkeerd, ik zou niet liever dan verlost zijn van die vervelende lichtbalk, maar als jurist vrees ik dat de Vanclaes alsook de Pega Lund line trailers niet conform de Europese wetgeving zijn. Het wordt best een leuke zaak als je bruusk moet stoppen en er achteraan een auto met zijn radiator in de schroef van je motor vliegt met alle schade vandien, en de raadsman van de autobestuurder ontdekt dat dit niet conform de Europese regelgeving is. Wie zal deze hete aardappel mogen opeten? Jij, jouw verzekeringsmaatschappij, Vanclaes of Pega (of is het Ijsselsport), of de keuringsinstantie die deze trailers in eerste plaats CE conform heeft verklaard. Ik weet in elk geval dat ze bij het Belgische Riba (toch ook niet de eerste de beste) het risico niet nemen en blijven verder werken met een afneembare lichtbalk, ondanks het gezeur van vele klanten om daar toch maar het voorbeeld van Vanclaes en/of Pega/Ijsselsport te volgen. Het is mij in elk geval het risico niet waard. Discussie wordt ongetwijfeld vervolgd. Groeten, Luc

  • 11 years and 4 months geleden
Gravatar
Frank, IJsselsport
.Baak

@Luc, u heeft een punt m.b.t. de verlichtingbumper. Het is inderdaad een vereiste dat de verlichting een soort'bumper' moet zijn. Ik weet niet hoe Vanclaes dit oplost maar wij hebben daar een oplossing voor en dat is een balk die tussen de beide lichtunits gemonteerd kan worden als deze in de rijpositie zijn. Deze wordt standaard met de trailer meegeleverd en is op te bergen in het chassis van de trailer, dus u hoeft geen losse delen meer in de auto op te bergen. Wij hebben de optie om onze Lundliner met lange swing-armen of korte swing-armen uit te voeren. Bij de lange uitvoeringen blijft de buitenboord motor binnen de verlichtingsbalk/bumper. Bij de korte swingarmen steekt de buitenboordmotor max. 99 cm buiten de verlichtingsbalk/bumper en als men onder de 1 meter blijft, dan wordt het door de wet gezien als overstekende lading en dan moet men de scherpe delen, lees staartstuk, afdekken met een staartstukbeschermhoes. Wij hebben ons uiteraard verdiept in de Europese wetgeving voordat wij onze Lundliners gingen ontwikkelen en op de markt zetten. Wij, Pega en IJsselsport, voldoen dus met onze Lundliners aan de Europese wetgeving. Mochten er nog mensen vragen hebben dan beantwoord ik deze graag. Frank Helming, IJsselsport/Lund

  • 11 years and 4 months geleden
Gravatar
Vanclaes BV
.Alphen aan den Rijn

Beste Lezer,

Regelgeving, tja daar kan je behoorlijk in verdwalen. U zult begrijpen dat voor het ontwikkelen van de Vanclaes trailer er bijzonder veel aandacht moet zijn geweest voor de kwestie Europese wetgeving.
Wij kunnen dan ook met gepaste trots zeggen dat wij aan alle Europese type goedkeuringen voldoen en volledig zelfstandig bevoegd zijn tot het bouwen en registreren van de Vanclaes boottrailer.

Nogmaals de wetgeving is een oerwoud waar moeilijk doorheen te komen is voor de niet Jurist echter graag wil ik proberen uit te leggen hoe Vanclaes het heeft geregeld wat betreft het weglaten van de lichtbalk.

De lichtbalk is eigenlijk helemaal niet verplicht de verlichting mag ook (uiteraard binnen de reglementen) op chassisdelen worden gemonteerd, wat wel verplicht is op een aanhangwagen of eigenlijk vrijwel ieder voertuig is een zogenaamde stootbalk. Deze stootbalk moet op een bepaalde hoogte zitten. En zit altijd op een vaste op het kenteken genoemde plaats op het voertuig. Dat andere trailerbouwers deze stootbalkgebruiken om hun lichten op te schroeven is natuurlijk helemaal prima echter dat deze stootbalk (lees lichtbalk) wordt gebruikt om mee te gaan schuiven is dus nou net juist wel in strijd met de regelgeving. Immers wat gebeurt er dan met de vaste positie van de stootbalk welke immers vermeld staat op het kenteken.
Uw voertuig wat op het kenteken een vaste maatvoering heeft word ineens een flink stuk langer. Dat zou u eens met uw auto moeten doen, even een deurtje ertussen plaatsen voor wat meer ruimte.
Bespottelijk maar waar worden alle trailers van de meeste bekende merken ingeschoven gemeten en op het kenteken genoemd. Echter om de trailer te gebruiken moet de gebruiker de lichtbalk verschuiven en zelfs vaak bij het te water laten verwijderen. Dit is dus 100 % in strijd met de regelgeving want de balk moet zo luid de regelgeving op een vaste plaats zitten, het voertuig mag niet zonder herkeuring en aanpassing op het kenteken zomaar worden verlengt of verkort en al helemaal niet ontdaan worden van uitrustingstukken.

Bij Vanclaes wilde we een einde maken aan deze (illegale) situaties waar de vaak onwetende klant ongewenst al veelte lang toe wordt gedwongen mee de weg op te gaan. Na lang spitten in de regelgeving hebben wij een artikel gevonden welke beschrijft dat de verplichting van een stootbalk vervalt wanneer deze in strijd is met het feitelijke gebruik van het voertuig. Denk hierbij bijvoorbeeld aan een vuilniswagen, daar moeten de containers aan de achterkant geladen en gelost worden en daar zou ook een stootbalk verschrikkelijk in de weg zitten, dus is dit voertuig gevrijwaard van de stootbalkverplichting. De keuringsinstantie die Vanclaes Europees heeft gecertificeerd was het met ons eens dat zo’n zelfde situatie aan de hand was met een boottrailer en heeft ons dus op basis van deze regelgeving ontheffing verleend voor het weglaten van de stootbalk. Immers als je een boottrailer echt wilt gebruiken zoals bedoeld ben je verplicht aan de stootbalk te schuiven en zelfs te verwijderen. Dit is nogmaals absoluut niet toegestaan in de regelgeving en hier moest dus wel ontheffing voor verleend worden. Uiteraard blijft de verplichting bestaan dat u geen scherpe en of langer uitstekende lading van meer dan een meter mag vervoeren. Dit heeft echter niets te maken met de voertuig goedkeuringen maar met de eisen die de wet stelt aan het vervoeren van ladingen. Bij Vanclaes adviseren we dan ook de trailer zo te bouwen dat de buitenboordmotor, roer, propeller etc. netjes binnen de trailer vallen en daarmee niet als uitstekende lading aangemerkt kunnen worden. Hier bent u echter als gebruiker helemaal vrij in mits u de lading regels maar niet overtreed hoeft u geen bekeuring te verwachten.

Tot slot. Gelukkig voor vele bezitters van trailers met uitschuifbalken weten niet veel agenten dat dit eigenlijk helemaal niet is toegestaan. We doen dit immers al zoveel jaren. De vraag is echter meer wat gebeurt er als er een keer een ongeval wordt veroorzaakt door een voertuig wat zonder herkeuring zomaar een meter verlengt is en dus niet meer voldoet aan de originele eisen en afspraken die zijn vastgelegd op het kenteken. Is dan de gebruiker schuldig of de bouwer van de trailer welke u dit product schuifbaar geleverd heeft. Een hele lastig vraag, maar wel eens die eens gesteld zou moeten worden. In ieder geval kunnen wij van Vanclaes u verzekeren: Dat u met een Vanclaes 100% voldoet aan de wetgeving en u helemaal klaar bent voor de Europese toekomst.

p.s. Voor de mensen die meer willen weten over regelgeving en wetgeving rondom aanhangers en eventueel de Vanclaes trailer in het bijzonder, dan bent u van harte welkom in het Vanclaes Experience Center in Alphen aan den Rijn te bezoeken en daar met een van onze professionals te praten over de (on)mogelijkheden van wet en regelgeving. Maak een afspraak via 0172-200100 of kijk op http://www.vanclaes.com

  • 11 years and 4 months geleden
Gravatar
Luc Van Litsenborg
.

Een heel boeiende uiteenzetting van beide partijen. Enerzijds, ja er moet een stootbalk zijn en die is bij ons ook voorzien (Ijsselsport), anderzijds nee er moet er geen zijn (ontheffing), meer nog de trailers met een verschuifbare stoot-, casu lichtbalk zijn eigenlijk illegaal. Aan welke zijde ligt de waarheid?
Tijd om dat eens volledig naar Belgisch, Nederlands en Europees recht uit te vlooien en daar eens een artikel over te schrijven.
Zijn er hier trouwens Nederlandse advocaten die deze rubriek soms lezen? Zo ja, iemand zin om de Nederlandse kant van de zaak te bekijken (verkeers- en verzekeringsrecht)?
Groeten
Luc Van Litsenborg

  • 11 years and 4 months geleden
Gravatar
Anton
.

Dus van Claes jaagt ons nu allen angst aan met hun bovenstaande tekst door te beweren dat juist de standaard trailers niet deugen bij gebruik in het verkeer. Uiteraard met als doel om allemaal over te gaan op een Vanclaes trailer.........

  • 11 years and 4 months geleden
Gravatar
Robbie Smeets
.Neerpelt

Luc je hebt een punt, en ik wil er echt niet dieper op ingaan... maar als de trailer netjes door het keurstation gekeurd wordt en sterker nog, goed bevonden is, dan moet je eerst en vooral de vraag stellen wie in fout is??? De constructeur, degene die hem verkocht heeft, of diegene die hem in het verkeer brengt??? De instantie die de goedkeuring verleend heeft is volgens mij de persoon die de zwarte piet krijgt toegeschoven... want die keurt het voertuig zoals de EU richtlijnen het voorschrijven en denk je nu echt dat die ene baar/bumper die radiator gaat redden van die auto die achterin je boot/schroef vlamt omdat hij niet genoeg afstand gehouden had omdat hij met zijn smartphone bezig was...

Jongens het is tijd om te gaan vissen, en geloof me ik heb mijn spullen graag in orde, maar ga geen beren zoeken waar er geen zijn!!

En ja ik heb een Lundliner die ik samen met Pega en Frank van IJsselsport extra aangepast heb naar behoeven van mijn wensen, hij is nog niet gans klaar dat gaat voor over twee weken zijn, maar geloof me die heeft alle voordelen van een Amerikaanse trailer, met opstaptrede langs de zijkant. Een pareltje van een trailer, en als er iets negatief, of niet zou werken zoals ik het zou gepland hebben... dan moet ik de oorzaak bij mezelf gaan zoeken.

Met vriendelijke groeten,
Robbie Smeets

  • 11 years and 4 months geleden
Gravatar
Vanclaes BV
.Alphen a/d Rijn

Beste Anton,

Uiteraard zijn wij er niet op uit om angst te zaaien, echter lichten wij graag toe "hoe en waarom" wij verschillende zaken van de Vanclaes trailer ontwikkeld hebben.

Qua regelgeving is er geen Belgisch, Nederlands recht meer als het gaat om type goedkeuringen dit is per 12 oktober 2012 volledig Europees geworden. Dat scheelt een heleboel uitzoeken dus, nog steeds geen prettig klusje maar voor de echte regelgeving purist wellicht een leuke uitdaging. Vrijwel alles is te vinden op de website van http://eur-lex.europa.eu/nl/index.htm (nogmaals geen pretje om te vinden wat je zoekt, maar voor de echte enthousiast, hier staat precies hoe het zit)

Wij zijn het echter helemaal met Robbie eens: Laten we lekker gaan Vissen en dus leuke dingen met onze boten en trailers!

Fijne kerst allemaal en een alvast een geweldig vis jaar 2014 toegewenst!!!

  • 11 years and 4 months geleden
Gravatar
Anton
.

Ja, eerst wel een verhaal van wat wel en niet mag met een trailer en vervolgens zeggen, "het klopt wel wat ik zeg, het gros zit fout, maar vergeet het maar en ga lekker vissen".

Dat slaat helemaal nergens op, als je A zegt moet je ook B zeggen!! Waarom schrijf je er dan wel eerst een heel verhaal over.

  • 11 years and 4 months geleden
Gravatar
Jan
.Amsterdam

Ik ben er niet weg van, heb er een aantal gezien en er mee gewerkt. Maar voor de prijs die ze er voor vragen zitten er veel te veel ondoordachte dingen aan deze trailers. Je moet bij sommige modellen het neuswiel precies recht hebben staan anders druk je de remstang krom bij het omhoog draaien, andere trailer gezien waar het neuswiel alleen op te draaien is als de handrem aangetrokken is omdat je er anders met de zwengel tegenaan komt. Een gehad die met het gewicht op het type plaatje er op geladen compleet door de as zakte. Roestende lasnaden bij een RvS trailer. Waterdichte lichtbakken die na 2 keer toch vol lopen. En dan heb ik hey nog niet over de oranje kleur(maar dat is persoonlijk natuurlijk) Voor mij geen Vanclaes In ieder geval.

  • 5 years and 2 months geleden