boot
Beste mensen , graag had ik eens van jullie gehoord hoe het zit met het lekken van revetten in een aluminium boot.je hoort er de laatste tijd weinig over.is de kwaliteit zo erg verbeterd de laatste jaren? Op de promo fimpjes varen ze op bladstil water , je zou haast denken dat ze wel moeten gaan lekken op de ruige rivieren.En rustig varen met dikke golven is geen uitleg , voor de prijs zou je denken dat je uw boot best mag gebruiken.toch ?
Mvg Henk.
Mvg Henk.
vaar al 20 jaar met een Lund, in alle weers omstandigheden, nog geen last gehad van lekkage, zeg niet dat het niet zou kunnen bij een boot, maar dat ze zo gebouwd worden heeft een reden! kijk maar naar de vliegtuig industrie,de romp moet kunnen bewegen, een gelaste boot kan dat veel minder en dan ga je sneller met een probleem zitten.
De meeste lekages ontstaan door een slecht afgestelde trailer. De kiel moet op de kiel rollen dragen, anders rust de boot enkel op de kimrollen aan de zijkanten. Door de trillingen en schokken tijdens het rijden gaan met de tijd de rivetten open en kunnen er zelfs haar scheurtjes ontstaan in de aluminium.
Vaar al heel lang een alumacraft Navigator en ook geen problemen gehad met lekkage. Wél last gehad van rottend vloerhout.
Maatje heeft al weer een lange tijd een Marcraft en die is ook niet lek te krijgen.
En we zijn allebei bepaald niet zuinig of voorzichtig.
Hoi Roofvisser, ik snap niets van jouw bewering dat je met een gelaste boot een probleem kunt krijgen? bedoel je soms dat die gaan scheuren of zo? Ik vaar al 12 jaar met een gelaste boot zonder enige probleem. Er zitten geen klinknagels in dus die kunnen in ieder geval niet lekken;]
Ik vis al ruim tien jaar met een geklonken aluminium boot. Geen enkele lekkage gehad en ik spring er onder alle weersomstandigheden niet direct zachtzinnig mee om.
En mocht het ooit zover komen dat een klinknagel toch de geest geeft dan kan ik deze zelf snel repareren met een blindnagel (popnagel). Aan aluminium lassen waag ik me echt niet.
Geklonken dan toch een voordeel?
Beste Roofvisser,
Hier gaan we weer, de bekende discussie een gelaste of geklonken boot.
je zegt het zelf al, jouw geklonken boot heeft nog nooit gelekt en mooi voorbeeld van de vliegtuigindustrie.
Ik kan ook zeggen, kijk eens naar de Nederlandse reddingsboten, die zijn weer gelast en speciaal gemaakt om te varen bij extreme omstandigheden.
Voor en tegen, je komt er niet uit.
Een boot wordt ook gekocht vanuit het hart, het moet goed voelen.
Wel interessant is, dat bijv. Lund nu ook meer aandacht gaat geven aan polyester boten.
Zowel een gelaste als een genagelde boot kan gaan lekken. De oorzaak moet meestal, zoals Peter aangaf, gezocht worden in een slecht afgestelde trailer. Let er bij een kielroltrailer op, dat er voldoende draagvlak is. Drie enkele rollen is voor een boot van 16 voet en (incl motor etc) 500 kilo, te weinig. Elke verkeersdrempel, kuil of bult, krijgt de boot een opdoffer, vooral via de rol boven de as. Zorg bij een dergelijke boot voor drie dubbele kielrollen (zes in totaal dus) en kimrollen of -beter nog- opdraaibare kussens aan de zijkant. Deze zijn bedoeld om de boot te ondersteunen en niet om te dragen! De amerikaanse multiroltrailer, overgenomen door de lundliner, heeft ook een goede spreiding van draagpunten.
Ik vind het altijd een enorme rare overdreven discussie of gelast of genageld beter zou zijn... Naar mijn mening hebben de mensen die om die dat super belangrijk vinden figuurlijk de boot gemist! De wijze van verbinding maakt echt geen bal uit. Genageld is goed en gelast ook! In het slechtste geval lekt er een nagel. So what?! Wat is er erg aan een beetje water in de boot? Komt dat er niet in als het regent dan? Of als er golven overheen slaan?
Ik heb nog nooit gehoord van iemand die in problemen kwam door een lekkende nagel.
Bij de keuze van een boot zou ik me op heel andere dingen richten dan dat.
Heb al sinds 2006 een sylvan sporttroller 14ft, 2e hands gekocht, bouwjaar ~2004 dacht ik. Geen last van lekkage. Ik heb boot in ruige omstandigheden gebruikt (storm, getijdenrivieren, winter).
Paar jaar geleden zag je idd veel posts rond lekkende klinknagels. Veel 'van-horen-zeggen' verhalen naar mijn idee. Meeste merken zijn al veel langer dan 25 jaar op markt in USA. Met de opmerking van Peter over verkeerd afgestelde trailers ben ik het helemaal eens. Ik heb destijds PEGA-kussens op de trailer gezet zodat de boot goed ondersteund wordt over een groter oppervlak. Mijn Sylvan is niet een boot uit de allerduurste categorie, zoals lund/alumacraft, maar hij blijft toch prima in orde!
De enige lekkage die ik ooit gehad heb was opspattend water aan de achterspiegel tijdens planeren. Bij de hoekstukken achterop de spiegel kwam dit water binnen. Dit heb ik met kit dicht gespoten en sindsdien geen problemen meer. Je kunt zeggen dat dit af-fabiek beter afgewerkt had moeten worden. Is ook zo. Maar ja, wat kost een beetje kit.
Beide types zijn gewoon goed, alleen zijn gelaste boten zwaarder omdat dat aluminium gewoon dikker moet zijn om te kunne lassen
Beide types zijn gewoon goed, alleen zijn gelaste boten zwaarder omdat dat aluminium gewoon dikker moet zijn om te kunne lassen
Als beide goed zijn op dit punt, dan zou ik verder kijken.
Gelaste boten zijn zwaarder omdat het aluminium dikker moet zijn anders kan er niet gelast worden. Een zwaardere boot betekent duurdere overige kosten, bijvoorbeeld hoger vermogen BBM, het trekkende voertuig moet het allemaal aankunnen, 24 volt ipc 12 volt electro, geremde trailer ipv ongeremd. Uiteraard zijn er ook grotere en zwaardere geklonken aluminiumboten, maar doorgaans is dus een gelaste boot wel een stuk zwaarder.
Misschien toch maar eens kijken welk merk/verdeler de beste garantie geeft ?