Beroepsvisser redder van de paling
Beroepsvisser redder van de Paling

Heeft het uitzetten van kleine paling nut?
Zodat ze in een natuurlijke omgeving kunnen opgroeien.
Eerste fout (doe dat s,nachts) het was een lekker hapje voor veel vogels.


Als ze dan schier zijn worden ze weer gevangen.
Het beroep gaat ze dan weer uitzetten.
Zodat ze dan voor nageslacht gaan zorgen.
Doen ze dat nu met de wilde paling ook dan?
Zo zie je maar weer ze zijn goed bezig.
Vooral om het grote publiek voor zich te winnen.
En wie gaat dat betalen?

Vgr JdB

Jan de Boer, Zeewolde, 16/06/2011

REAGEER

Gravatar
TonF
.

laat het beroep zich nou maar lekker met paling bezighouden,prima toch?

  • 13 years and 10 months geleden
Gravatar
erik
.

onruststoker!

er is al genoeg over gezegd.....

  • 13 years and 10 months geleden
Gravatar
Fuut
.

TonF en Erik, zijn jullie echt zo onnozel dat je elke leugen maar wilt slikken? Denken jullie dat, als het beroep met misleiding over de paling bezig is, niet meer aan andere vissoorten denkt? Vergeet het maar. Als dit lukt komen ze met een nieuw kunstje waarin ze (proberen) aan te tonen dat intensieve visserij op schubvis de stand alleen maar beter maakt.

Vriendelijke groet
Fuut

  • 13 years and 10 months geleden
Gravatar
Erik
.

denk dat je me niet goed begrijpt...

van mij part worden ze allemaal bakker.
niks uitkopen,niks tegen moed komen.
Hebben ze bij de rest van de bedrijven ook niet gedaan toen ze op de fles gingen en er geen werk meer was........


Onozel fuut???

pas op je woorden he.
ook al heeft iemand een andere mening dan jij,geeft je nog geen recht om iemand onozel te noemen..
zelfs niet eens verstandig als je diegene niet kent of nooit hebt gezien.....


gr Erik

  • 13 years and 10 months geleden
Gravatar
Piet van Es
.

Beste Fuut op 12-04 schreef je in leegvissen wateren

Afkopen van visrechten. Maar van wie? Afgezien van de heerlijke visrechten zijn de meeste belangrijke visrechten eigendom van de overheid, welke ze weer verhuurt aan o.a. de beroepsvisser.
Nu zouden we de beroepsvisser eventueel uit kunnen kopen, maar wie garandeert ons dan dat de overheid de visrechten niet aan een andere beroepsvisser verhuurt? Dan hebben we twee beroepsvissers uit de brand geholpen, maar zijn we er zelfs niets mee opgeschoten. Wel zijn we ons geld kwijt. Dit lijkt me niet zo verstandig.

Zelfs als de overheid mee zou werken en de vrijkomende visrechten aan de sportvisserij zou verhuren, wat dan? We zouden dan op termijn een visstand kunnen krijgen om je vingers bij af te likken.
Het logisch gevolg is dat er dan na verloop van tijd figuren ten tonele verschijnen met eurotekens in de ogen. Zij zullen dan een beroepsvisserijbedrijf willen starten. We zullen dan binnen de kortste keren de beroepsvisserij weer terug hebben.

Vraag. Heeft u er belang bij, om een samenwerking tussen sport en beroepsvisserij te frustreren ?

  • 13 years and 10 months geleden
Gravatar
jason
.

Vraag jezelf nou eens af en de huidige situatie en positie..

Wat zou je zelf doen als jij een beroepsvisser zou zijn?

NMogmaals in de huidige positie en situatie,..ik wist het wel..precies wat bij ons in de buurt gebeurt, voor het eerst in 7 jaar met de opening geen enkele aanbeet gehad van snoekbaars,..ja hoe kan dat nou he..

  • 13 years and 10 months geleden
Gravatar
jason
.

Piet, die figuren met euro tekens in de ogen,..daar heeft de sport er ook meer dan genoeg van hoor!

  • 13 years and 10 months geleden
Gravatar
Jan de Boer
.

Piet wat jij schrijft klopt precies.
Op het veluwemeer werd vorig jaar bijna niet meer gevist door het beroep.
Ik hoopte al laat ze nu in godsnaam stoppen,dat is voor iedereen beter.

Nu is er een doorverkoop geweest van de visrechten.
Deze nieuwe eigenaar gaat er voor 100% tegenaan,om zijn bedrijf rendabel te maken.
Wat blijft is we beginnen weer van voorafaan.
Alles staat weer vol.

Vissen moet een hobby zijn en geen beroep!

vgr JdB

  • 13 years and 10 months geleden
Gravatar
Piet
.

Piet van Es en Fuut, ik heb destijds niet op dit geschrevene gereageerd, vandaar alsnog een reactie.

Wij hebben het beroep destijds "uitgekocht" betreffende "schubvisrecht" van waterearsenalen, waarom is die mogelijkheid er dan niet dit zo ook te doen voor het "palingrecht". Ook die schubvisrechten zijn toch afgedwongen op wateren die o.a. van de overheid zijn en ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat die keuze goed is geweest voor de schubvisbestanden al doet de KRW nu het zout in de wonden strooien.

Er is weinig toekomstperspectief voor de nog resterende beroepers, nu is m.i. het moment daar om ze een relatief goede wortel voor te dragen.

Mochten de bestanden van consumptie vis in de "nabije" toekomst alsnog weer op een niveau komen waar je je vinger bij kunt aflikken denk ik dat er een wonder is geschied. Dus zie ik het er niet van komen dat intensieve roofbouw van onze wateren weer terug komt in iedere geval niet in die mate als op het heden.



  • 13 years and 10 months geleden
Gravatar
Fuut
.

  • 13 years and 10 months geleden
Gravatar
Jason
.

Fuut, ik ga dat niet nog eens doen, je weet zelf goed wie daarmee bedoeld worden.
Zo niet, dan is dat jammer.

Iedereen kan zelf ook nadenken nietwaar?

Nu doe je net alsof je voor het eerst op Total fishing komt, je wilt het perse uit mijn mond horen, maar dat doe ik niet.
Heeft niets met lafheid/eerlijkheid te maken.

Iedereen weet erg goed wie dat zijn.

  • 13 years and 10 months geleden
Gravatar
Piet
.

Fuut, gelijk Petrus schrijft in discussie, palingvissers willen schubvis terug, moet er vooruit gekeken worden. Het waterbeleid heeft ervoor gezorgd dat vele visbestanden, de totale biomassa zienderogen inkrimpt. Mochten de beroepers meer rechten verkrijgen is de inkrimpsnelheid een en en (optelsom) verhaal. Zonder beroep zullen de hengeltoppen al minder vaak krom worden getrokken.

Vroeger at de gewone hollander bijna ook alles wat leefde in onze wateren. Van elke vissoort is iets "lekkers" te maken. Mocht het erop aankomen dat de witvis echt geld opbrengt kan ik me voorstellen dat deze wordt gekweekt, temeer het vissoorten zijn die m.i. relatief gemakkelijker zijn te kweken dan roofvissoorten.

  • 13 years and 10 months geleden
Gravatar
Fuut
.

Jason, toen ik mijn vraag aan je stelde, dacht ik aan de recente discussie over visgidsen. Ik heb geen zin om die discussie weer op te rakelen, omdat ik visgidsen een aanwinst voor de sportvisserij vind.

Daarom wilde ik me eerst overtuigen of ik wel goed begreep wat jij bedoelde. Ik kan namelijk nog wel meer groepen bedenken die, al dan niet terecht, er in het verleden van beschuldigd zijn eurotekens in de ogen te hebben.

Piet, ik ben het met je standpunt eens, maar wat wil je hier nu mee zeggen? De discussie gaat over het al dan niet doodzwijgen van misleiding van het publiek door de beroepsvissers en wat de gevolgen daarvan kunnen zijn. Overigens zie ik onze voorns en brasems voorlopig nog niet voor consumptie gekweekt worden. Dan worden ze veel te duur.

Vriendelijke groet
Fuut

  • 13 years and 10 months geleden
Gravatar
jason
.

  • 13 years and 10 months geleden