image description

Zicht op zeebaars: De snoeiharde verslavende aanbeten op kunstaas. ( Deel4)

Magnums van Rapala-Shimano in de makreel kleur. In tegenstelling tot onze manier van vissen hielden zij de top naar beneden en werd de plug vol gas binnen gedraaid. We wisten niet wat we zagen en nadat ze ons ook een plug hadden aangeboden kon ook bij ons het feest beginnen.

Gooien ....volgas binnen draaien. De aanbeten waren echt keihard omdat je de plug met hoge snelheid moest binnen vissen. Dit was pakweg 30 jaar terug en leidde een hele nieuwe fase van onze zeebaarsvisserij in.

Internet stond nog in zijn kinderschoenen omtrent zeebaars info. Vrijwel alle info kreeg ik via bekenden en moest ik zelf uitzoeken. Na het aanschaffen van verschillende soorten pluggen werd er steeds meer duidelijk. Zo kwamen we er achter dat grote duiken de pluggen het vooral aan het eind van het seizoen goed deden ivm de binnentrekkende wijting. Gedurende de zomermaanden gebruikten allerlei kleuren en verschillende maten.

De diepduikende Rapala X-Rap lopen afhankelijk van je inhaalsnelheid tot wel 5 meter diep. Ook hier behoort de Hot Head tot één van mijn favoriete kleuren.

Toen we op een middagsessie bij de Stenen Glooiing lagen werden we compleet wegggevist door 2 vissers uit Stellendam. Terwijl wij echt alles uit de kast moesten halen om een aanbeet af te dwingen vingen zij echt de ene na de andere baars. Je begrijpt dat we om advies gingen vragen en al snel bleek dat zij met een diepduikende feloranje X-Rap visten. De nu inmiddels bekende HotHead. Onbegrijpelijk we hadden nog nooit een goudvis in ons kustwater gezien maar juist deze kleur bleek killing.

Trouwens ook nu is het nog steedseen plug met vang garantie. Zo'n pakweg 15 tot 20 jaar geleden maakte ik op een ietwat vreemde manier kennis met de inmiddels overbekende Subwalk. We stonden met 5 goede zeebaarsvissers op de pier en vingen echt geen ruk. Rechts rond nummer 4 stond echter een visser die ze om wat voor rede wel wist te verleiden....dus ook nu weer op onderzoek uit.


De Subwalk is er in vele kleuren en 3 maten te weten 7-9 en 15 cm. De laatste weegt 35 gram en is vooral in oktober en november favoriet ivm de binnen trekkende wijting. Het venijn van deze super pluggen die walk the dog moet bevissen zit hem in de staart. Er is aan beide kanten een soort "vleugeltje" aangemaakt waardoor ze fantastisch stil net onder het wateroppervlak ( suspending) blijven hangen. Beste kleuren vind ik the Green Olive in de 9 cm uitvoering.

Het bleek een Belg die gebruik maakte van de kleinere Subwalk. Hij gooide in tikte wat en kreeg waar ik bij was werkelijk snoeiharde aanbeten en ving mooie grote baarzen. Na een kort gesprek liep ik terug naar mijn tas want in mijn optiek had ik ook zo'n kunstaasjes in een van mijn dozen. Na effe zoeken vond ik inderdaad een Subwalk die wel eens had gebruikt om te snoeken. Je gelooft het of niet maar mijn eerste worp leverde al een volger op op deze "walk the dog" binnen geviste plug. Mijn 2e worp was het meteen raak en ving ik mijn eerste "Subwalker" ooit niet wetende dat er nog heeeellll heeelll zouden gaan volgen. Trouwens ook nu vis ik nog veelvuldig met deze pluggen.

ANDEREN LAZEN OOK